Słupy telefoniczne i energetyczne

Drewniany słup jest z pozoru niczym więcej jak kawałkiem drewna, a w rzeczywistości jest niezwykle zaawansowanym i niepowtarzalnym elementem konstrukcyjnym wykorzystującym naturalne właściwości drzewa z którego został wykonany, ogromną wiedzę i doświadczenie dziesiątków osób które na przestrzeni nawet ponad jednego roku uczestniczyli w wielu etapach produkcyjnych. W efekcie powstaje produkt wyjątkowy i niepowtarzalny a przy tym lekki, wytrzymały, ekologiczny i ekonomiczny oraz doskonale komponujący się z otoczeniem.

 

Więcej

Ogrodzenia rolnicze

Rolnicy są największymi zwolennikami wykorzystania drewna w swoich gospodarstwach. Nic dziwnego, gdyż najczęściej sami je instalują i finansują ze środków własnych. Doceniają jego lekkość, uniwersalność, łatwość montażu, wytrzymałość i wydajność ekonomiczną. 
Oferowane przez nas kołki ogrodzeniowe są wykonane z sosny (Pinus Silvestris) metodą strugania z zachowaniem naturalnej zbieżystości, co zapewnia im dużą wytrzymałość na obciążenia. Wachlarz wymiarów jest praktycznie nieograniczony i jest każdorazowo ustalany z zamawiającym.


Instalacje plantatorskie

Jeśli chodzi o wykorzystanie pali do budowy instalacji plantatorskich, drewno nie ma konkurencji. Tajemnica tkwi w lekkości, elastyczności i wytrzymałości. Ze względu na trudny do przewidzenia przyrost zielonej masy na plantacjach np. chmielu oraz duży opór powietrza jaki stawia ta masa lub sieci ochronne w sadach trudno przewidzieć jak wytrzymałe powinny być konstrukcje. Drewniany słup jest 2,5 razy wytrzymalszy niż betonowy przy siłach działających pionowo, przy tym jest elastyczny, więc trudno go trwale odkształcić i zawsze wraca do swego pierwotnego kształtu. Ostatecznie, jeśli zostanie złamany sam w sobie nie będzie dużym dodatkowym obciążeniem dla sąsiadujących słupów i nie spowoduje „lawinowego łamania” całej linii.
Nasze słupy chmielowe oraz pale sadownicze wykonujemy z najlepszej jakości surowca i taką samą metodą jak słupy teleenergetyczne, co zapewnia im dużą wytrzymałość i żywotność.